kişi katıldı

Facebook hesabını kullanarak kolayca katılabilirsin

Facebook ile Katıl


Sayın yetkili,

Aşağıda adı geçen ve bir kısmı antibiyotik olan profilaktik ilaçları son 5 yıl içerisindeki kullanım miktarlarınız nedir?
Deccox, Elancoban, Robenz, Avatec, Monteban, Sacox, Salinomax, Kokcisan, Clinacox, Cygro, Maxiban, Aviax, Nicarbazin, Coxidin.

Saygılarımla,

Sayın yetkili,

Son 5 yılda tavuk yemlerinde kullanılma üzere kaç ton soya ve soya ürünü ithal ettiniz? Bunların yüzde kaçı GDO'lu idi?

Saygılarımla,

Sayın yetkili,

2016'da yem içeriklerinizin üretilmesi için hangi pestisitlerden toplam kaç ton kullanıldı?

Saygılarımla,

Sayın yetkili,

2016 yılında her bir çiftliğinizde toplam kaç ton tavuk dışkısı/atığı üretildi? Bunları nerede ve nasıl bertaraf ettiniz?

Saygılarımla,

Sayın yetkili,

Üretimde (taşeron çiftçiler tarafından) kullanılan her bir kümesin fiziki boyutları nedir? Bu kümeslere, son 1 yılda her bir üretim sürecinde kaç adet civciv sığdırılmıştır. Son 3 yılda kümes başına düşen ortalama tavuk sayısı kaç olmuştur?

Saygılarımla,


Greenpeace Akdeniz’in kampanya ve destek amaçlı bilgilendirmelerinden haberdar olmak istiyor ve bilgilerimin Greenpeace Akdeniz veri tabanında saklanmasını onaylıyorum.

Kişisel Verilerin KorunmasıTAVUKÇULUK ENDÜSTRİSİ artık sorularımızı yanıtsız bırakamaz.
Çünkü YILLARDIR HEP BİRLİKTE SORDUĞUMUZ VE YANITSIZ KALAN bu soruların cevapları, hem sağlığımızı hem çevreyi ilgilendiriyor.
Bu acil bir konu! Yumurta kapıya dayandı!
Haydi, sen de yandaki alanda önce marka seç, sonra sorunu sor. 
Hep beraber, gıdamızın geleceğini garantiye alalım.


DAHA ÖNCE NELER YAPTIK?

Tavukçuluk endüstrisinin sağlığımızı ve çevremizi tehdit eden uygulamaları uzun zamandır hepimizin zihnini meşgul ediyordu. 

"Yutmayız" kampanyamız işte bu sırada ortaya çıktı ve on binlerce kişiyle birlikte tavukçuluk endüstrisinden şeffaflık ve pozitif dönüşüm talep ettik.

Markalardan cevap beklerken, önce ihtarnameler geldi ardından sitemiz karartıldı. Çok geçmeden kampanyamızın bütün seyrini değiştiren bir haber aldık: Keskinoğlu, Greenpeace'e dava açmıştı. Keskinoğlu bu davayı açarak, sofraya huzurla oturmak isteyen herkesi karşısına aldı. 

Biz, hep beraber sorularımızı sormaya devam ettik. Dava gününden bir gün önce Keskinoğlu’ndan sorularımıza yanıtlar geldi. Fakat bu yanıtlar ya itiraf niteliğindeydi ya da sorularımızın yanıtları değildi. Biz de sormaya devam ettik.

Bugüne kadar davanın iki duruşması görüldü. Bir sonraki duruşma 20 Haziran’da.

Sorduğumuz sorular elbette sadece Keskinoğlu’nu değil, tüm sektörü ilgilendiriyor. Artık net cevaplar almalıyız. Bu nedenle yumurta kapıya dayandı, tavukçuluk endüstrisi artık cevap vermeli diyoruz!

8 farklı markadan, sorduğumuz önemli sorulara net cevaplar bekliyoruz. Bu markaların tamamı, “Sağlıklı Tavuk Platformu” üyesi.

Bu büyük markalardan ve onların nezdinde tüm tavukçuluk endüstrisinden, çevreyi ve insan sağlığını riske atan uygulamaları dönüştürme sözü verirmelerini bekliyoruz.

Ancak o zaman hep beraber sofraya rahat oturabiliriz.

Haydi sen de katıl!