Keskinoğlu'na soruyoruz:

kişi sordu

Facebook hesabını kullanarak kolayca katılabilirsin

Facebook ile sor


veya


Aşağıda adı geçen ve bir kısmı antibiyotik olan profilaktik ilaçları son 5 yıl içerisindeki kullanım miktarlarınız nedir?
Deccox, Elancoban, Robenz, Avatec, Monteban, Sacox, Salinomax, Kokcisan, Clinacox, Cygro, Maxiban, Aviax, Nicarbazin, Coxidin.
Son 5 yılda tavuk yemlerinde kullanılma üzere kaç ton soya ve soya ürünü ithal ettiniz? Bunların yüzde kaçı GDO'lu idi?
2016'da yem içeriklerinizin üretilmesi için hangi pestisitlerden toplam kaç ton kullanıldı?
2016 yılında her bir çiftliğinizde toplam kaç ton tavuk dışkısı/atığı üretildi? Bunları nerede ve nasıl bertaraf ettiniz?
Üretimde (taşeron çiftçiler tarafından) kullanılan her bir kümesin fiziki boyutları nedir? Bu kümeslere, son 1 yılda her bir üretim sürecinde kaç adet civciv sığdırılmıştır. Son 3 yılda kümes başına düşen ortalama tavuk sayısı kaç olmuştur?

Greenpeace Akdeniz’in kampanya ve destek amaçlı bilgilendirmelerinden haberdar olmak istiyor ve bilgilerimin Greenpeace Akdeniz veri tabanında saklanmasını onaylıyorum.

Tüm sorular e-posta ile Keskinoğlu’na yönlendirilecektir.
Kişisel Verilerin Korunması


Tavukçuluk endüstrisinin sağlığımızı ve çevremizi tehdit eden uygulamaları uzun zamandır hepimizin zihnini meşgul ediyordu. 

"Yutmayız" kampanyamız işte bu sırada ortaya çıktı ve on binlerce kişiyle birlikte tavukçuluk endüstrisinden şeffaflık ve pozitif değişim talep ettik.

Markalardan şeffaflık beklerken, önce ihtarnameler aldık ardından sitemiz karartıldı. Çok geçmeden kampanyamızın bütün seyrini değiştiren bir haber aldık: Keskinoğlu, Greenpeace'e dava açmıştı. 

Şu an daha da merak ediyoruz, neden gerçeklerin üzeri örtülmek isteniyor? Keskinoğlu bu davayı açarak, sofraya huzurla oturmak isteyen herkesi karşısına aldı. 

Biz, hep beraber sorularımızı sormaya devam edeceğiz. Ancak bu şekilde gerçeklere ulaşabiliriz! 

Şimdi "Yutmadık, soruyoruz." deme zamanı!

Sen de bize katıl!

Güncellemeler

25 Ocak 2017 - Keskinoğlu sessizliğini bozarak, davanın ilk duruşmasından bir gün önce sorularımıza karşı cevap metni yayınladı: Bu cevap metni endüstrinin bugüne kadar kamuoyu önünde kabul etmediği “GDO’lu yem ithalatı” ve “tavukların A4 kağıdı kadar alanlarda yaşamlarını sürdürmek zorunda bırakıldıkları” iddialarının kabul edildiği bir itiraf metni olması açısından önem taşıyor. Buna karşılık “Ne kadar profilaktik kullanıldığı”, “Ne kadar GDO’lu soya ithalatı yapıldığı” veya “Ne kadar pestisit kullandığı” şeklindeki somut sorularımız ise yuvarlak cevaplarla geçiştirilirken gerçek rakamlar gizlenmeye devam edildi.
26 Ocak 2017 - Davanın ilk duruşması görüldü:
Keskinoğlu'nun beyanlarını sunması için süre verildi ve ikinci duruşma tarihi 18 Nisan olarak belirlendi.